Archive for Marzec, 2013

nowinki_dla_rowerzystówWyprawa rowerowa to współcześnie dla bardzo wielu osób sposób na życie i spędzanie wolnego czasu. Na pewno jest to bardzo zdrowa rozrywka, która może dostarczyć wielu niesamowitych wrażeń. Podróżowanie rowerem jest do tego tanie i pozwala zobaczyć o wiele więcej niż podczas jazdy samochodem. Wybierając się w dłuższą wyprawę rowerową należy jednak pamiętać o tym, aby zawsze dobrze się do niej przygotować. Prowiant i woda to podstawa, ale ważne są także akcesoria dodatkowe dzięki którym poczujemy się pewniej, nawet będąc na odludziu.

Poszukując wyposażenia do roweru warto odwiedzić komis rowerowy warszawa, gdzie znajdziemy akcesoria najwyższej jakości, ale w atrakcyjnej cenie. Oto lista rzeczy, których zdecydowanie nie może zabraknąć w naszym wyposażeniu rowerowej wyprawy:

- Zapasowa dętka – jeśli dużo podróżujesz na rowerze to z pewnością zdajesz sobie sprawę jak łatwo jest złapać gumę. Szczególnie łatwo o to kiedy poruszamy się w trudnym terenie pełnym ostrych kamieni i korzeni. Dlatego warto zawsze być przygotowanym na ewentualną dziurę w dętce. Dętki rowerowe to naprawdę groszowy wydatek i dlatego powinniśmy zabrać ze sobą chociaż jedną nową. Jeśli mamy miejsce to na pewno warto mieć ich więcej na wyposażeniu.

- Zestaw naprawczy do dętki – może nam się przytrafić sytuacja, gdzie mając naprawdę dużo pecha złapiemy w drodze gumę nawet kilka razy. Wystarczy źle założyć dętkę podczas wymiana, aby ta została przyszczypnięta przez oponę. W efekcie nowa dętka szybko wzbogaci się o dziurę. Wtedy bardzo pomocny przyda się zestaw naprawczy składający się z kilku łatek, kleju oraz papieru ściernego. Tak wyposażeni możemy w dowolnej chwili naprawić dziurawą dętkę i pojechać dalej w trasę.

- Łyżka do opon – jeśli masz zapasowe dętki i zestawy naprawcze do nich to potrzebna do kompletu będzie jeszcze łyżka do opon. Dzięki niej będzie w stanie zdjąć swoją oponę z obręczy koła

- Pompka rowerowa – niezbędna będzie także pompka, która zdecydowanie powinna być standardowym wyposażeniem każdego roweru. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jak użyteczna jest pompka i jak bardzo może nam pomóc w trasie.

- Zestaw kluczy – każdy outlet rowerowy ma w swojej ofercie specjalne klucze rowerowe. Jest to zestaw narzędzi, dzięki któremu jesteśmy w stanie na drodze praktycznie rozebrać nasz rower na części pierwsze. To także bardzo ważne akcesorium rowerzysty.

- Pieniądze i telefon – na koniec zostaje nam oczywiście zabranie w drogę dobrze naładowanego telefonu komórkowego oraz trochę pieniędzy w kieszeni. Warto zabrać ze sobą także jakiś dowód osobisty oraz ubezpieczenie. Dzięki temu łatwiejsza będzie nasza identyfikacja w sytuacji, gdy naprawdę stanie się nam coś poważnego.

Na rynku co roku pojawia się wiele bardzo ciekawych akcesoriów oraz gadżetów rowerowych. Jedne z nich są bardzo użyteczne, a inne z kolei mają po prostu dobrze się prezentować. Ostatnio jednak moją uwagę zwróciło bardzo ciekawe urządzenie jakim jest Survival Strap. Z początku myślałem, że to jakaś stylowa bransoletka dla kobiet, ale okazało się że form i kolorów tego urządzenia jest bardzo wiele i doskonale nadaje się także dla mężczyzn. Survival Straps to bardzo rozciągliwe bransoletki, które co ciekawe, wykonane są z wojskowych, niezwykle wytrzymałych materiałów. Bransoletkę tego typu można rozciągnąć na długość nawet 3 metrów. Do tego udźwig tego elementu dochodzi do prawie 100kg.

survival_straps

            Survilal Strap jest chętnie wykorzystywanym gadżetem rowerowym. Po pierwsze może on posłużyć jako nieśmiertelnik rowerzysty bądź karta życia. U producenta można bowiem zamówić taki urządzenie ze specjalną tabliczką na której będą wypisane nasze podstawowe dane osobowe, kontaktowe oraz grupa krwi i wszystkie informacje niezbędne lekarzowi podczas udzielania pierwszej pomocy. Bransoletka Survival Strap może jednak także pomóc nam wydostać się z tarapatów. Jej ogromna wytrzymałość sprawia, że swobodnie można z jej użyciem prowizorycznie naprawić zerwany łańcuch i swobodnie dojechać do domu. Jesteśmy w stanie mocować do roweru wiele urwanych do niego elementów. Z tą bransoletką naprawdę możemy czuć się dużo bardziej komfortowo.

Survival Strap oczywiście może być wykorzystana nie tylko na rowerze, ale także w życiu codziennym. Możemy z pomocą tego urządzenia na przykład zamocować przewożoną na dachowym bagażniku szafkę. Wytrzymałość tego urządzenia jest naprawdę niesamowita. Swobodnie może także posłużyć jako bloczek do linki przy wciąganiu ciężkich przedmiotów. Zastosowań Survival Strap jest tak wiele jak tylko sobie zamarzymy. Co więcej producent gwarantuje nam, że jeśli po użyciu prześlemy do niego zdjęcia oraz opis tego jak wykorzystaliśmy urządzenie to zupełnie za darmo otrzymamy nową bransoletkę.

Nasi partnerzy