bagaznik rowerowySamochodowy bagażnik rowerowy musi być wybrany rozsądnie, ponieważ jego złe dopasowanie stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, dla samochodu i wreszcie dla samych rowerów. Jak więc takowy dopasować? A no poprzez zwrócenie uwagi na kilka naprawdę ważnych aspektów.

Zastosowanie

I tak oto po pierwsze, warto przemyśleć, czy rowery nań będziemy przewozić często, czy konkretny model jest łatwy w przenoszeniu, czy jest on na tyle trwały, aby wytrzymać nawet najdłuższe trasy, czy rower nie przesuwa się nań w trakcie podróży, czy jest on wystarczająco lekki, aby podnieść go samodzielnie i czy nie będzie problemu z parkowaniem zeń w garażu.

 

Rowery

Po drugie, dobrze jest też zastanowić się nad ilością przewożonych rowerów i dostosowaniem doń konkretnego modelu, nad ich rodzajem (inne bagażniki przewiozą bowiem rowery poziome, a inne przykładowe tandemy), a także nad przewidywanym sposobem montażu, uwzględniającym chociażby rowery dla dziecka.

 

Samochód

Po trzecie natomiast, pomyślmy i o tym, czy nasz samochód posiada hak, czy bagażnik będzie zamontowany tylko do jednego pojazdu bądź może do kilku, czy wolelibyśmy bagażnik tylny bądź może na dach, czy mamy koło zapasowe i czy przewidujemy zmianę auta na przestrzeni kilku najbliższych lat.

 

Bezpieczeństwo i koszty

Po czwarte wreszcie, pochylmy się nad zabezpieczeniami bagażnika przed rysowaniem lakieru i przed kradzieżą, nad ilością pieniędzy, które jesteśmy w stanie nań przeznaczyć, nad podejściem do tego zakupu w kontekście tego, czy jest on nabytkiem sezonowym bądź może na lata i nad jego uniwersalnością.

Dopiero natomiast po uzyskaniu wszystkich tych informacji można odwiedzić sklep ostrokołowy, komis rowerowy w warszawie lub inny tego typu obiekt, mając jednoczesną pewność, że wybierzemy bagażnik spełniający wszystkie nasze oczekiwania. Owszem, analiza owych parametrów bywa nieco żmudna i męcząca, ale mowa tu przecież o wydatku stosunkowo drogim, dlatego warto poświęcić te kilka chwil i wyłonić ofertę wprost idealną.
Leave a Reply

Nasi partnerzy