Sklep rowerowy warszawa to dobry biznes, ale tylko pod warunkiem umiejętnego nim zarządzania. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób postępować, aby wyprzedzić konkurencję, zdobyć klientów, uformować swoją markę i ogólnie, aby osiągnąć sukces marketingowy, komercyjny, finansowy i każdy inny.

 

Finansowanie przedsiębiorstwa

Sprzedający rowery muszą pamiętać o ścisłym związku pomiędzy finansowaniem przedsiębiorstwa, a ograniczeniem popytu. Większość przypadków tego typu sprowadza się bowiem do zaciągnięcia kredytu kupieckiego, który- w efekcie końcowym- finansuje zakup towarów, ale nie usprawnia sprzedaży. Jasne, bogatsi mogą obracać swoim własnym kapitałem i uzyskiwać dzięki niemu większą elastyczność, ale któż dziś takowym dysponuje na starcie?

9_sklep_rowerowe

Koncesje i pozwolenia

Bez względu na to, czy sprzedajemy rowery używane hurt, czy rowery nowe- pozwolenia na to (poza typowymi zezwoleniami dla wszystkich działalności gospodarczych) mieć nie musimy. Niemniej, często bywa potrzeba regulacji prawnej w związku z reprezentowaniem marki konkretnego producenta na rynku rowerowym.

 

Inwestycje

Do najważniejszych inwestycji, jakie na nas czekają, należy oczywiście wynajem lokalu, bez którego żaden sklep ostrokołowy funkcjonować nie może. To jednak nie koniec, ponieważ ów wynajem to jedno, jego renowacja i amortyzacja to drugie, wynajem magazynu to trzecie, a promocja działalności to czwarte.

 

Pracownicy

Skoro uruchamiamy sprzedaż rowerów, konieczne jest też pomyślenie o ewentualnych pracownikach, których ilość zależy od wielkości przedsięwzięcia. Bez względu jednak na to, zawsze na stanie warto mieć sprzedawcę, mechanika i doradcę oraz współpracować z księgowym, dostawcą i specem reklamowym.

 

Poszukiwanie klientów

Sklepy rowerowe są dziś bardzo konkurencyjne, między innymi przez swe liczne występowanie, dlatego nieodłącznym elementem funkcjonowania takowych jest oczywiście odpowiednia forma promocji. Ta zaś powinna obejmować rozwiązania tradycyjne (czyli wykorzystujące prasę, sieć radiową czy banery reklamowe) oraz rozwiązania nowoczesne (czyli wykorzystujące sieć internetową). Oczywiście, aby reklama miała przełożenie na zainteresowanych, konieczna jest dbałość o szeroki wachlarz propozycji, niskie ceny oraz profesjonalną obsługę, w tym świadczącą fachowe doradztwo.

 

Konkurencja

Skoro już też o konkurencji mowa, należy pamiętać, iż niejednokrotnie niska rentowność przekłada się na upadek poszczególnych- częstokroć znaczących- marek sklepowych. Dobrze jest zatem pomyśleć o wbiciu się w jakąś specjalistyczną niszę, taką jak ostre koła, bowiem sklepów od wszystkiego jest dziś aż nadto.
Leave a Reply

Nasi partnerzy