Rower dziecięcy powinien być przede wszystkim bezpieczny – to podstawa i głównie pod tym kątem należy dokonywać wyboru pierwszego roweru dla swojego dziecka. Wielu rodziców, którzy planują zakup roweru dziecięcego, zastanawia się, czy musi być on koniecznie nowy, czy też pojazdy oferowane przez komisy lub outlety rowerowe są równie bezpieczne i nadają się dla najmłodszych rowerzystów.

 

dziecko_na_rowerku

Nowy kontra stary

Nowy czy używany?

Wszystko zależy oczywiście od kwoty, jaką planujemy wydać na pierwszy dziecięcy rower czy rowerek. Jeśli nie mamy żadnych ograniczeń, udajemy się po prostu do najbliższego sklepu rowerowego – koniecznie z dzieckiem! (bardzo ważne, by dziecko „przymierzyło” rower przed zakupem) – i wybieramy najodpowiedniejszy model. Jeśli jednak mamy określony „budżet” lub po prostu chcemy zaoszczędzić albo lubimy polować na okazje, możemy odwiedzić outlet rowerowy warszawa, poszukać promocji i wyprzedaży, czy też udać się do komisu rowerowego i rozważyć zakup używanego roweru dla dziecka.

Dziecięce rowery używane, głównie markowe, sprzedawane w komisach oferujących również serwis, mogą być równie dobre jak nowe, ale przy ich zakupie należy zachować większą niż podczas kupowania nowego roweru ostrożność – zwrócić baczniejszą uwagę na jakość jednośladu, zapytać o przegląd, ewentualną gwarancję etc.

Bezpieczny i dopasowany!

To, co jest bowiem najważniejsze w rowerze dziecięcym, to jego bezpieczeństwo i związana z nim najwyższa jakość oraz idealne dopasowanie do dziecka. Wbrew powszechnym przekonaniom nie należy kupować roweru „na wyrost” (żeby starczył rosnącemu dziecku na dłużej), gdyż niedopasowany, zbyt duży rower może stanowić dla dziecka zagrożenie, a jazda na nim może okazać się nie tylko nieprzyjemna (i zrazić dziecko do roweru), ale też – tragiczna w skutkach. Bez względu więc na to, czy kupujemy nowy, czy używany rower dla swojego dziecka, zawsze musimy zwrócić szczególną uwagę na gwarantującą bezpieczeństwo wysoką jakość oraz idealne dopasowanie do małego rowerzysty.

dziecko_rowerek

Bezpiecznie na rowerze!
Leave a Reply

Nasi partnerzy