okazje roweroweDzieciaki bardzo lubią jeździć na rowerze, ale problem polega na tym, że szybko je niszczą i jeszcze szybciej z nich wyrastają. Nasze pociechy eksperymentują z jazdą na rowerze i dlatego często ich rowery ostre koło szybko kończą żywot. Większym problemem jest jednak to, że rower kupiony dla 10 letniego dziecka po roku może być dla niego już za mały i trzeba kupować następny. Można to zrobić oczywiście w zwykłym sklepie rowerowym gdzie wydamy jednak majątek, a za rok będzie ta sama sytuacja. Z kolei rowery z marketów są dużo tańsze, ale niskiej jakości i mogą być niebezpieczne dla dzieci. W związku z tym po prostu lepiej kupić dla dziecka rower używany.

Z powodu ogromnej rotacji rowerów dla dzieci na rynku wtórnym możemy odnaleźć wiele perełek rowerowych dla naszych maluchów. Są to rowery często całkiem nowe i w naprawdę dobrym stanie technicznym, ale za niewielkie pieniądze. Używanego roweru dla dziecka można poszukiwać w naszym sąsiedztwie. Czasami ludzie pozbywają się niepotrzebnych rzeczy z garażu i niejednokrotnie może tam się znaleźć ciekawy rower dla dziecka. Jeśli nie w taki sposób to można poszukać także na giełdach i rynkach. Tutaj jednak trzeba być ostrożnym, aby nie dać się oszukać i nie kupić roweru w bardzo złym stanie technicznym.

Najwygodniejsze jest oczywiście kupowanie używanego roweru poprzez internet. Jest wiele serwisów internetowych, w tym także aukcji, gdzie znajdziemy bogatą ofertę używanych rowerów i z pewnością znajdziemy tam coś ciekawego za niskie pieniądze. Kupowanie rowerów w internecie ma jednak tę wadę, że nie możemy na własne oczy zobaczyć stanu tego roweru. Nasze dziecko nie może się także przed zakupem przymierzyć czy taki rower będzie dla niego wygodny. Można więc poszukiwać ogłoszeń internetowych tylko ze swojej okolicy, aby umówić się na ewentualne spotkanie przez zakupem. To jednak zmniejsza oczywiście bogactwo ofert.

Jeśli już chcemy nowy rower wysokiej jakości ze sklepu to zawsze można spróbować dogadać się ze sprzedawcą. Niejednokrotnie do danego roweru będzie bowiem pasowało kilka rozmiarów kół. Można więc kupić większy rower i zamontować mu trochę mniejsze koła. Kiedy dziecko dorośnie wracamy do fabrycznych i tym samym zaoszczędzamy na kupnie kolejnego roweru.
Leave a Reply

Nasi partnerzy