stare na nowe oponyZakup nowych opon do roweru, bez względu na to, czy chodzi tu o górskie rowery używane, rowery turystyczne czy rowery elektryczne nie powinien sprawiać większego kłopotu, tym bardziej że właściwie każdy sklep bądź komis rowerowy takowe w swych ofertach posiada. Niemniej, klient powinien wybierać je w oparciu o określone wytyczne, zbliżające do podniesienia wydajności dwukołowca, zwiększenia jego przyczepności oraz poprawienia komfortu jazdy, a to już takie oczywiste nie jest.

 

Wymiary opon

Pierwszym parametrami, na jakie trzeba tu spojrzeć, są więc wymiary opon, które podaje się w calach, i które muszą pasować do modelu danego bicykla, bowiem trudno zamontować opony dwunastocalowe na przykładowe rowery używane warszawa typu MTB, gdyż te wymagają opon dwudziestodziewięciocalowych.

 

Szerokość opon

Kolejną ważną rzeczą jest zaś szerokość, którą również podaje się w calach, i która również powinna być adekwatna do danego modelu, bowiem inna będzie dla rowerów szosowych (od 1 do 5 cali), inna dla rowerów turystycznych (1,75 cala), a jeszcze inna dla rowerów górskich (2.0 i więcej cali).

 

Rodzaj bieżnika

Gdy już natomiast wyżej przedłożone zweryfikujemy, pozostaje jeszcze wybrać rodzaj bieżnika, pamiętając o tym, że każdy zeń ma swoje zalety i wady. I tak oto, jeśli chodzi o opony rowerowe typu Slick, cechują się one małymi oporami toczenia i niską cichością, ale są jednocześnie narażone na poślizg i nie radzą sobie w terenie bardziej wymagającym niż zwykłe drogi asfaltowe, a jeśli chodzi o opony z agresywnym bieżnikiem, cechują się one dużą przyczepnością do podłoża, radzeniem sobie w trudniejszych warunkach (takich jak na przykład podłoże piaskowe bądź błotniste) i dużą skutecznością hamowania, ale posiadają większe opory toczenia. Sami więc zastanówmy się, do czego rower wykorzystujemy, jakie jest przeciętne podłoże, po którym jeździmy i czy przykładowy komis rowerowy w warszawie odwiedzamy po to, aby zakupić sprzęt na lata, czy może coś na dwa sezony, bo tylko na takowy nas stać.
Leave a Reply

Nasi partnerzy